Türk Hava Yolları’ndan Gençlere Part Time İstihdam Fırsatı

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Türk Hava Yolları, gençlere istihdam kapılarını aralamaya devam ediyor. Mental HR’nin çözüm ortaklığında oluşturulan “Anadolu Part-Time” ve “AIRSTARTER” programları ile lisans 3. sınıf öğrencilerine Türk Hava Yolları’nda yarı zamanlı çalışma fırsatı sunuluyor.

 

Türk Hava Yolları, Mental HR’nin çözüm ortaklığında lisans 3. sınıf öğrencileri için 2 farklı alım ilanı yayınladı. “Anadolu Part-Time” ve “AIRSTARTER” programları kapsamında seçilen adaylar, THY’nin farklı birimlerinde görev yapacaklar.

 

Programlara başvurmak isteyen adayların, 1 Mart 2020 tarihine kadar kariyer.thy.com.tr web adresi üzerinden başvuru formlarını doldurmaları gerekiyor.

 

Programlar kapsamında Türk Hava Yolları ve Mental HR üniversitelerde tanıtım programları da gerçekleştirecek. Airstarter ve Anadolu Part Time programlarının yanı sıra Türk Hava Yolları’nda kariyer, pilotluk istihdamı, kabin memurluğu gibi konularda da bilgilendirmelerin yapılacağı tanıtım programında ayrıca katılımcıları sürpriz hediyeler bekliyor.

 

Anadolu Part-Time ile kariyerini erteleme…

Anadolu Part-Time programı, Ankara, Antalya, Eskişehir, Erzurum, Hakkari, Hatay, İzmir, Kayseri, Samsun ve Van’da öğrenim gören lisans 3. sınıf öğrencilerine yarı zamanlı istihdam fırsatı sunuyor. Program kapsamında; organizasyon, planlama ve takip yönleri kuvvetli, takım çalışmasına yatkın ve MS Office araçlarını iyi seviyede kullanabilen genç yetenekler, THY’de yarı zamanlı olarak çalışmaya başlayacaklar.

Adaylar, başvuru esnasında yalnızca ‘’tek çalışma yeri” tercihini seçenek hakkını seçebilecekler.  Öğrencisi olduğu okulun bulunduğu şehir için başvuru yapan adaylar öncelikli olarak değerlendirilecek. Haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere, haftada en fazla 30 saat çalışılabilecek; ücret hesaplaması ise çalışılan saate göre yapılacak.

 

Anadolu Part-Time programı başvuru şartları şu şekilde:

 • C. vatandaşı olmak,
 • Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak,
 • 01.1994 ve sonrasında doğmuş olmak,
 • En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3.sınıf öğrencisi olmak ve olduğunu belgeleyebilmek,
 • 100’lük sistemde en az 70, 4’lük sistemde en az 2,72 genel not ortalamasına sahip olmak ve olduğunu belgeleyebilmek,
 • İyi derecede İngilizce bilmek (THY A.O. tarafından yapılacak olan İngilizce sınav veya mülakatında başarılı olmak).

 

AIRSTARTER ile kariyerine bir adım önde başla…

AIRSTARTER programı kapsamında ise İstanbul ve Ankara’da lisans eğitimi gören 3. sınıf öğrencilerine kısmi süreli olarak çalışma fırsatı sunuluyor. Süreci başarıyla tamamlayarak istihdam edilen gençlerin, 2021 yılının Temmuz ayına kadar mezun olmuş olmaları gerekiyor. THY, yeni mezunları sektöre kazandırmak ve istihdamlarına destek olmak amacıyla kısmi süreli çalışma sürecini başarıyla tamamlayan öğrencilere, süreç sonunda tam zamanlı olarak iş olanağı da sağlayacak. Böylece analitik düşünme yeteneğine sahip, araştırmaya-öğrenmeye açık gençler çalışma hayatına kazandırılacak.

 

AIRSTARTER programı başvuru şartları şu şekilde:

 • C. vatandaşı olmak,
 • Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak,
 • 01.1994 ve sonrasında doğmuş olmak,
 • En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3. sınıf öğrencisi olmak ve olduğunu belgeleyebilmek, (Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenimine devam eden ve yazılım alanında uzmanlaşmak isteyen adayların AIRSTARTER BT (Bilgi Teknolojileri) ilanına başvurmaları gerekmektedir.)
 • 100’lük sistemde en az 70, 4’lük sistemde en az 2,72 genel not ortalamasına sahip olmak ve olduğunu belgeleyebilmek,
 • İstanbul ve Ankara’daki ofislerde, haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere, haftada en fazla 30 saat çalışabilmek,
 • İyi derecede İngilizce bilmek (THY A.O. tarafından yapılacak olan İngilizce sınavında başarılı olmak).

 

 

Başvuru için : kariyer.thy.com